Kiedy podaje się wino deserowe?

list W kategorii: Newsy comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 76

Często zdarza się tak, że osobom, które odwiedzają sklep z alkoholem w celu zakupu wina, trudno jest wybrać odpowiedni trunek. Czerwone czy białe? Słodkie czy wytrawne? Te i wiele innych pytań trzeba sobie zadać, aby wybrać odpowiedni napój. Oprócz tego warto też zwrócić uwagę na to, do czego będzie serwowany trunek. W dzisiejszym wpisie skupimy się na winach deserowych. Kiedy najlepiej się na nie zdecydować i do czego pasują?

Wino deserowe, czyli jakie? 

Osoby, które organizują elegancką kolację albo zapraszają bliskich na słodki poczęstunek, nierzadko pytają ich, czy napiją się wina czerwonego, czy może białego. Wybór zwykle jest prosty, jednak jeśli pada pytanie o to, czy mają ochotę na wino deserowe, niedoświadczeni smakosze mogą nie wiedzieć, o jaki trunek chodzi. Nazywamy nim słodkie i półsłodkie trunki. Oprócz tego warto też wiedzieć, że najlepsze wina deserowe są produkowane na południu Europy. Właśnie dlatego chcąc kupić taki trunek, dobrze sięgać po wina hiszpańskie, greckie, portugalskie albo włoskie.

Do czego najlepiej serwować wina deserowe? 

Smakosze win wiedzą, że decydując się na zakup wina półsłodkiego albo słodkiego dobrze serwować je do konkretnych potraw i przekąsek, aby jak najlepiej wydobyć ich smak. Z uwagi na słodycz tego napoju najlepiej podawać je do słodkich deserów. Należy jednak pamiętać, że wino powinno być co najmniej tak słodkie, jak jedzenie. Oprócz tego deserowe trunki są też świetnym dodatkiem do serów pleśniowych. Dzieje się tak, ponieważ słodycz równoważy sól. Ciekawym pomysłem jest też zaserwowanie takiego napoju do potraw przyrządzonych z mięsa drobiowego, na przykład z kurczaka albo z indyka.

Co więcej, nierzadko zdarza się też tak, że wino deserowe zastępuje deser. Warto wiedzieć, że w litrze czerwonego słodkiego wina znajduje się ponad 50 gramów cukru. Poza tym odwiedzając sklep z winami, dobrze zwrócić uwagę przede wszystkim na swój gust. Nierzadko zdarza się tak, że trunek zgodnie z zasadami serwowania win nie pasuje do przygotowanego dania, jednak zdaniem osoby, która je spożywa, może odpowiadać najbardziej. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło