Byliśmy na Pierwszym Pokazie Koni Arabskich na Krakowskim Torze Wyścigów Konnych

Byliśmy na Pierwszym Pokazie Koni Arabskich na Krakowskim Torze Wyścigów Konnych

W piękny, słoneczny weekend 9-10 września 2016, Krakowski Tor  Wyścigów Konnych stał się miejscem, w którym przedstawiciele najszlachetniejszej rasy koni – araby czystej krwi – rywalizowały o tytuły czempionów, w Pierwszym Pokazie Koni Arabskich w ramach Krakowskiego Festynu Koni Arabskich. Barwna sceneria, malownicze tereny, życzliwość, sprawna organizacja oraz piękna oprawa muzyczna, zapewniona przez Romka Koszpera, stworzyły niezapomnianą atmosferę oraz przyjemne tło dla prezentacji klaczy i ogierów czystej krwi arabskiej.

Absolutną nowością na krajowej scenie pokazowej były klasy amatorów-prezenterów, wałachów  i źrebiąt urodzonych w bieżącym roku. Największe emocje i radość wzbudziła pierwsza z nich, a zasłużone brawa i tytuł Pierwszej Czempionki Amatorów-Prezenterów zebrała Barbara Demczuk. W przypadku ostatniej kategorii, zwycięzcą klasy źrebiąt został czteromiesięczny PANTERAS po Vittorio TO od Perkilla po Al Maraam, hodowli i własności Czesława Gołaszewskiego.

Jak żadna, nawet najbardziej przemyślana impreza, nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów. Pierwszy Pokaz Koni Arabskich na Krakowskim Torze Wyścigów Konnych odbył się więc dzięki zaangażowaniu szeregu firm i organizacji, które zaszczyciły pomysłodawców wydarzenia zaufaniem i wspomogły ich swoją marką. Byliśmy jedną z nich, wspierając organizatorów markami Praga, Almadi oraz La Pigole.