Lato pisane winem – Mariusz Boguszewski o Bohemii Sekt

Lato pisane winem – Mariusz Boguszewski o Bohemii Sekt

Kiedy wino musujące smakuje najlepiej? Bo przecież nie tylko w Sylwestra czy jako uroczysty toast! Zobacz, jak wina Bohemia Sekt ocenił krytyk, Mariusz Boguszewski i wybierz wino, które uraczy Cię w ciepły, letni wieczór z przyjaciółmi!

Mariusz Boguszewski z bloga Pisane Winem ocenił trzy nasze wina – Bohemia Sekt Prestige Demi Sec, Bohemia Sekt Prestige Rose Brut oraz Bohemia Sekt Prestige Brut.

Poniżej przedstawiamy oceny w telegraficznym skrócie 🙂 I zachęcamy do pełnej lektury na blogu krytyka!

Bohemia Sekt Prestige Brut: „W ustach równie przyjemne, bąble były drobne i dość mało żwawe, ale doskonale wyczuwalne na języku i podniebieniu. Kolor wina był intensywny, nasycony barwami żółci i złota. Wszystko razem sprawiało bardzo dobre wrażenie i dawało mi sporo satysfakcji, o ochłodzeniu i ożywieniu ciała nie wspominając. Jeśli uda się Wam dostrzec je na sklepowej półce, to warto spróbować. Polecam!”.

Bohemia Sekt Prestige Demi Sec: „Ładny złoty, intensywny kolor, bąbelki bardzo drobne, elegenckie. Nos delikatny, lekko miodowy z akcentem kwiatowym. Usta w pierwszej fazie wyczuwalnie słodkie, dość szybko neutralizowane kwasem, przy czym w rozsądnych granicach, dzięki czemu pod degustacji zostaje wrażenie, że mamy do czynienia z winem łatwym w piciu. To może tłumaczyć fenomen popularności wina w Czechach, a i u nas pewnie znalazłoby poklask wsród uczestników rozpoczynających w piątek weekendowe imprezy. Moim zdaniem jest wino dobre na aperitif, natomiast z całą pewnością nie jest to wino kontemplacyjne. Raczej dla zwolenników zabawy niż filozofów pastwiących się nad (bez)sensem życia”.

Bohemia Sekt Prestige Rose Brut: „Słodycz na naprawdę niskim poziomie, niemal niewyczuwalna, etykieta nie kłamała, wino było na wskroś wytrawne. Na dodatek nieźle komponowało się z kolacyjnymi daniami, co potwierdza tezę, że wina różowe, a szczególnie różowe musujące dobrze sprawdzają się na stole i rzadko kiedy wypadają fatalnie w połączeniu z potrawami, o ile oczywiście nie będziemy szukać na siłę kontrowersyjnych mariaży”.