Alpha Estate Red (S.M.X)

Alpha Estate Red (S.M.X)

Wina z Grecji
7 Przedmioty

Wino w kolorze rubinowym, o mocnych, ostrych aromatach czereśni, śliwki, czarnej porzeczki, aronii, owocach czarnego bzu i akcentach balsamicznych. Pikantne w smaku, lekko smoliste. Tworzone ze szczepów Syrah 60%, Xinomavro 20%, Merlot 20%.

Metoda winifikacji i dojrzewania:

Wino poddane fermentacji w warunkach rosnącej temperatury przez 8 miesięcy, następnie dojrzewające we francuskich beczkach dębowych 12 miesięcy, później 12 miesięcy w butelce. Tworzone jest w prywatnej winnicy zlokalizowanej na wysokości od 620 do 710 m n.p.m., w subregionach Children’s oraz Alpheta.

139,00 zł
Brutto

Noty degustacyjne:

„Naprawdę kawał solidnego wina” - Mariusz Kapczyński, Vinisfera
„Wyraziste, mocne, południowe w charakterze” - Tomasz Prange-Barczyński, magazyn WINO

Top of the List 2014: magazyn Wine&Spirits
92 pkt.: Robert Parker
86 pkt.: James Halliday
18 pkt.: Jancis Robinson
Złoty medal: Sélections Mondiales Des Vins Canada, 2015
Złoty medal: Mundus Vini, 2015
Złoty medal: TEXSOM International Wine Awards, 2015
Srebrny medal: Japan Wine Challange, 2015

O winnicy:

Alpha Estate w 1997 roku założył doświadczony winogrodnik - Makis Mavridis oraz jego przyjaciel, enolog - Angelos Iatridis. Posiadłość stworzyli skupując opuszczone i zaniedbane winnice, w których dostrzegli ogromny potencjał. Czas i poświęcenie opłaciły. Dziś winiarnia posiada ponad 90 hektarów najlepszych upraw.

Alpha Estate znajdziemy w północno-zachodniej części Grecji, w macedońskim regionie Amyndeon, dystrykcie Florina. To lokalizacja zwana potocznie „ampelia”. Korzysta z dobrodziejstw mikroklimatu, ubogich piaskowo-gliniastych gleb oraz położenia na wysokości ok. 700 m n.p.m. Winnice ulokowane są na niewielkich wzniesieniach, czerpią z kontynentalnego klimatu oraz dwóch niedaleko położonych, dużych jezior.

Alpha Estate to wina o najwyższych odznaczeniach – kategoryzowane na listach najlepszych win świata wg magazynu Wine spectator. To zdobywcy wysokich punktacji w ocenach międzynarodowych krytyków wina, m.in. Roberta Parkera i Jancis Robinson. Docenione również w Polsce przez Tomasza Prange-Barczyńskiego (magazyn WINO) oraz Mariusza Kapczyńskiego (Vinisfera).

ALFAW006
Kraj pochodzenia
Grecja
Region
Florina
Producent
Alpha Estate
Rodzaj
Spokojne
Kolor
Czerwone
Wytrawność
Wytrawne

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło