Alpha Estate Sauvignon Blanc

Alpha Estate Sauvignon Blanc

Wina z Grecji
12 Przedmioty

W kolorze jasnożółte z zielonkawymi odcieniami. Silny i żywy nos, sugerujący agrest, melon, liczi. Okrągłe i łagodne w smaku, dość wyważone. Bogato teksturowane wino o długim finiszu i trwałych aromatach.

Metoda winifikacji i dojrzewania:

Wino fermentowane 4 miesiące w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Tworzone w prywatnej winnicy zlokalizowanej na wysokości od 620 do 710 m n.p.m., w subregionach Children’s oraz Alpheta. Szczep uprawia się na piaszczystej glebie z charakterystyczną, cienką warstwą wapienną oraz doskonałym systemem odwadniającym.

96,00 zł
Brutto

Noty degustacyjne:

„Świeże, owocowe, bardzo żywe. Lekka słonawa mineralność dodaje mu szyku” - Mariusz Kapczyński, Vinisfera
„Sauvignon dla poważnej kuchni” - Tomasz Prange-Barczyński, magazyn WINO

93 pkt.: magazyn Wine&Spirits
91 pkt.: Robert Parker
87 pkt.: Jeannie Cho Lee MW
88 pkt.: Markus Del Monego
85 pkt.: Andreas Larsson
17,5 pkt.: Jancis Robinson
Złoty medal: Sélections Mondiales Des Vins, Kanada 2014

O winnicy:

Alpha Estate w 1997 roku założył doświadczony winogrodnik - Makis Mavridis oraz jego przyjaciel, enolog - Angelos Iatridis. Posiadłość stworzyli skupując opuszczone i zaniedbane winnice, w których dostrzegli ogromny potencjał. Czas i poświęcenie opłaciły. Dziś winiarnia posiada ponad 90 hektarów najlepszych upraw.

Alpha Estate znajdziemy w północno-zachodniej części Grecji, w macedońskim regionie Amyndeon, dystrykcie Florina. To lokalizacja zwana potocznie „ampelia”. Korzysta z dobrodziejstw mikroklimatu, ubogich piaskowo-gliniastych gleb oraz położenia na wysokości ok. 700 m n.p.m. Winnice ulokowane są na niewielkich wzniesieniach, czerpią z kontynentalnego klimatu oraz dwóch niedaleko położonych, dużych jezior.

Alpha Estate to wina o najwyższych odznaczeniach – kategoryzowane na listach najlepszych win świata wg magazynu Wine spectator. To zdobywcy wysokich punktacji w ocenach międzynarodowych krytyków wina, m.in. Roberta Parkera i Jancis Robinson. Docenione również w Polsce przez Tomasza Prange-Barczyńskiego (magazyn WINO) oraz Mariusza Kapczyńskiego (Vinisfera).

ALFAW012
Kraj pochodzenia
Grecja
Region
Florina
Producent
Alpha Estate
Rodzaj
Spokojne
Kolor
Białe
Wytrawność
Wytrawne
Szczep
Sauvignon
Pojemność
0,75L

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło