ALPHA ESTATE Alpha Utopia Tannat

Alpha Estate Utopia Tannat

Wina z Grecji
3 Przedmioty

Wino w kolorze nieprzeźroczystym, rubinowym, o intensywnym nosie. W smaku wyczuwalne czarne owoce. Dobrze wyważone, okrągłe, o długim posmaku.

Metoda winifikacji i dojrzewania:

Wino poddane fermentacji w warunkach rosnącej temperatury przez 8 miesięcy, następnie dojrzewające we francuskich beczkach dębowych 18 miesięcy, później 18 miesięcy w butelce. Winnica dysponuje 69 ha upraw odmiany Tannat, położonych na wysokości 620-690 m n.p.m., w subregionie Hedgehog – tuż u podnóży gór Voras, w bliskim położeniu jeziora Petron.

128,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Noty degustacyjne:

„Ma solidne taniny i moc owocowego ekstraktu. Niefiltrowane, gęste i skoncentrowane. Obyśmy tylko takie utopie w życiu przerabiali”
- Mariusz Kapczyński, Vinisfera
„Tęgie, wyraziste, gęste i garbnikowe. Jest siła”
- Tomasz Prange-Barczyński, magazyn WINO

92 pkt.: magazyn Wine&Spirits
91 pkt.: Robert Parker
87 pkt.: Jeannie Cho Lee MW
17,5 pkt.: Jancis Robinson

O winnicy:

Alpha Estate w 1997 roku założył doświadczony winogrodnik - Makis Mavridis oraz jego przyjaciel, enolog - Angelos Iatridis. Posiadłość stworzyli skupując opuszczone i zaniedbane winnice, w których dostrzegli ogromny potencjał. Czas i poświęcenie opłaciły. Dziś winiarnia posiada ponad 90 hektarów najlepszych upraw.

Alpha Estate znajdziemy w północno-zachodniej części Grecji, w macedońskim regionie Amyndeon, dystrykcie Florina. To lokalizacja zwana potocznie „ampelia”. Korzysta z dobrodziejstw mikroklimatu, ubogich piaskowo-gliniastych gleb oraz położenia na wysokości ok. 700 m n.p.m. Winnice ulokowane są na niewielkich wzniesieniach, czerpią z kontynentalnego klimatu oraz dwóch niedaleko położonych, dużych jezior.

Alpha Estate to wina o najwyższych odznaczeniach – kategoryzowane na listach najlepszych win świata wg magazynu Wine spectator. To zdobywcy wysokich punktacji w ocenach międzynarodowych krytyków wina, m.in. Roberta Parkera i Jancis Robinson. Docenione również w Polsce przez Tomasza Prange-Barczyńskiego (magazyn WINO) oraz Mariusza Kapczyńskiego (Vinisfera).

ALFAW005
Kraj pochodzenia
Grecja
Region
Florina
Producent
Alpha Estate
Rodzaj
Spokojne
Kolor
Czerwone
Wytrawność
Wytrawne

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło