Wprowadzamy włoskie Prosecco

Wprowadzamy włoskie Prosecco

Eleganckie, perliste wino musujące o smaku dorównującym francuskim szampanom, dostępne w cenie kilkukrotnie niższej. To włoskie Prosecco, które szturmem zdobywa zagraniczne rynki. Teraz wino znaleźć można w naszej ofercie.

Prosecco to jedno z najbardziej znanych win musujących na świecie, zajmujące pierwsze miejsce na liście importowanych włoskich artykułów żywnościowych. Tylko w ubiegłym roku rozlano 307 milionów butelek tego trunku, czyli o 3 miliony więcej niż francuskiego szampana. – Prosecco swoje powodzenie zawdzięcza nie tylko niższej cenie w stosunku do konkurenta z drugiej strony Alp, ale przede wszystkim smakowi – mówi Maciej Bernat, general sales manager z Amazis.net quality food&drinks, i dodaje: – To niepowtarzalne, białe wino musujące uwielbiane ze względu na lekki charakter, cudowną perlistość oraz doskonałe, owocowe aromaty.

W naszej ofercie można znaleźć Prosecco DOC włoskiej winnicy Almadi znajdującej się u podnóża Alp, w regionie Wenecji Euganejskiej. Wino tworzone jest metodą charmat (wtórnej fermentacji) ze szczepu Glera. To prostsza i szybsza technologia pozwalająca oferować Prosecco za cenę zdecydowanie niższą niż wina musujące tworzone klasyczną metodą szampańską.

Z obserwacji rynku wynika, że Polacy sięgają po wina musujące nie tylko w czasie karnawału. Na pewno docenią także Prosecco będące doskonałym aperitifem czy drinkiem orzeźwiającym w letnie, upalne wieczory. Konkurencyjna cena półkowa sprawi, że wino to może być chętnie wybieranym, a doskonały smak będzie tworzyć grono lojalnych klientów – przekonuje Maciej Bernat.

Sprzedaż wina musującego Almadi Prosecco DOC odbywa się poprzez sklepy sieciowe i detaliczne, a także kanał HoReCa. Amazis.net quality food&drinks to importer i dystrybutor win jakościowych oraz piw kategorii premium z uznanych regionów europejskich.